Kysel R.
Janúch M.
Striedali: Kopčan P., Boška Ro., Boška Ra., Denko T.
Tréner: Kysel Ja.

Rozhodujúci zápas II. triedy dospelých ročníka 2008/2009 sa hral za pekného slnečného počasia s rekordnou návštevou 320 divákov.

Čakal sa od začiatku tvrdý boj o každú loptu , pretože iba víťazstvo jedného alebo druhého mužstva mu zabezpečovalo postup do I. triedy z prvého miesta. Predstavy sa potvrdili a bojovný zápas sa hral od začiatku, avšak s množstvom nepresných prihrávok a minimom vyložených gólových šancí. Z prvého gólu v hosťujúcej bráne sme sa tešili v 18-tej minúte keď Rasťo Kysel z priameho kopu prekonal Boroša v bráne hostí. Hostia pohrozili strelou z 20-tich metrov, ktorú Adam vyrazil. V 40-tej minúte po neodpískanom faule na Pala Slušného sa k lopte dostal hosťujúci útočník, ktorý sa rútil do našej šestnástky, kde ho Dominik Dodok nešťastne fauloval. Hosťujúci Mašír pokutový kop premenil a bolo 1 : 1 a začínalo sa od začiatku.

Do druhého polčasu sme nastupovali s odhodlaním streliť rozhodujúci gól. Avšak hra sa nám nedarila, bojovalo sa v strede ihriska a množili sa nepresné prihrávky. Jednu z mála šancí si vypracoval v 58-tej minúte Andrej Magula keď poslal peknú strelu ,ale brankár ju vyrazil. S protiútoku pohrozili aj hostia, keď centrovaná lopta našla pred bránou nekrytého útočníka, ktorý našťastie netrafil bránu. V 65 -tej minúte vyslal strelu na našu bránu hosťujúci záložník, avšak Adam stál na svojom mieste a strelu chytil. Dráma pokračovala , diváci sa dostávali „do varu“. Prišla rozhodujúca 88.minúta keď sa pred bránu s pravej strany natlačil a kolmú prihrávku popred bránu, ktorá smerovala na Romana Bošku si stopér nešťastne vrazil do brány a mali sme postup na dosah ruky.

Po ukončení zápasu sa strhla radosť na strane našich chlapcov a našich fanúšikov. Fanúšikovia hostí nezvládli prehru a svojim správaním sa postarali o nie pekné ukončenie tohto zápasu. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo a zo šatni zneli oslavné chorály a tak sme si po dlhých 11-tich rokoch opäť vybojovali postup do I. triedy.

Chcel by som sa poďakovať všetkých hráčom, funkcionárom, fanúšikom a všetkým ľuďom, ktorí prispeli k postupu našich chlapcov do najvyššej okresnej súťaže.