Královenský P.

Kysel R..
Striedal: Boška Ra.
Tréner: Ivan V.

Zápas sa hral za pekného slnečného počasia na tvrdom teréne s návštevou 60 divákov, z toho 25 divákov z Dolnej Trnávky.

Štart do I. triedy nám nevyšiel podľa našich predstáv, aj keď sa na našu hru v prvom polčase dalo pozerať.

Od začiatku to bol vyrovnaný zápas. Prvú strelu na bránu strelili domáci keď v 26-tej minúte Kicko z priameho kopu z 20-tich metrov prekonal nášho brankára. Prehrávali sme 0 : 1. Nesklonili sme hlavy a už o tri minúty spoza šestnástky vystrelil Rasťo Kysel, lopta zmenila smer od domáceho obrancu a skončila v sieti. Domáci si nevypracovali žiadnu vážnejšiu šancu. Avšak nám šťastie neprialo keď v 35-tej minúte Roman Boška dobre trafenou strelou opečiatkoval Hlaváčovu pravú tyč od ktorej sa lopta odrazila popred ľavú tyč späť do ihriska.

Do druhého polčasu domáci pre striedali dvoch hráčov a hra sa im viacej darila ako nám. Nevedeli sme si tak prihrať ako v prvom polčase. Domáci hrozili z nakopávaných lôpt cez našu obranu. V 54-tej minúte po faule na domáceho útočníka na hranici šestnástky, pokutový kop premenil Rybár a prehrávali sme 1 : 2. Naďalej sme mali snahu hrať vyrovnaný futbal čo sa nám podarilo v 60-tej minúte, keď sa lopta po trase Kysel, Královenský dostala pred bránu, kde ju v páde s domácim obrancom za bránkovú čiaru dorazil Palo Slušný a bolo vyrovnané.

Domáci však naďalej vážnejšie napádali našu bránu, čo sa im oplatilo keď v 67-tej minúte sa odkopnutá lopta z našej obrany nešťastne odrazila k domácemu Krištofovi, ktorý sa „rútil“ sám na Adama a umiestnenou strelou k pravej tyči rozhodol o Bzenickej výhre 3 : 2.

Musíme si z tohto zápasu zobrať ponaučenie a pripraviť sa na nedelňajší zápas na ihrisku veľmi silného mužstva Hodruša – Hámre (bývalého Sandriku Dolné Hámre).